Samimi ve Profesyonel Bir Yaklaşım
06105, İvedik-Ankara
Mermerciler Sitesi Yuva Mh, 3706. Sk. No:64/B
Çalışma Saatleri
P.tesi- C.tesi 9.00-18.00 (C.tesi 15.00)
Close
Mermerciler Sitesi Yuva Mh, 3706. Sk. No:64/B 06105, İvedik-Ankara
(0312) 396 02 21 mekanmezar@betamer.com

Tarihi Mezar Taşları Fiyatları

Tarihi mezar taşı yapmak çok ciddi ve manevi açıdan oldukça hassas bir konudur. Siz de tarihi görüntüye sahip mezar taşları ile atalarınıza layık olacak şekilde bir taş seçebilirsiniz. Köylerde ya da kasabalarda unutulmaya yüz tutmuş eskimiş mezar taşlarını yenileyebilirsiniz. Firmamız mezar yapımı işinde sağladığı uygun tarihi mezar taşları fiyatları ve kaliteli  hizmet anlayışıyla uzun yıllardır sektörün öncüsü konumundadır. Yıllardır kazandığımız birikimlerle, tecrübeli kadromuz ve kullanılan üstün kaliteli malzemelerle müşterilerimizin memnuniyeti için çalışıyoruz ve sizlere memnun kalacağınız şekilde hizmet sunuyoruz.

Yalnızca tarihi mezar taşlarının satışının öncesinde değil satış yapmamızın ardından da firmamızdan teknik destek ve hizmet almaya devam edebilirsiniz. Sektördeki nadir tarihi mezar yapan şirketlerden biri olarak bunun haklı gururunu yaşıyoruz. Bu nedenle müşterilerimize teşekkürü borç biliriz. Hizmetlerimizi merkezde, tüm kasabalarda, köylerde gerçekleştiriyoruz.

Tarihi Mezar Taşı İçin Firmamızı Neden Tercih Etmelisiniz?

Uzun yıllardır  tarihi mezar yapımıyla hizmet yürüten, sektördeki öncü firmalardan biriyiz. Referanslarımız yüzlü sayılara ulaşmış durumdadır. Merkezde yürüttüğümüz uygun tarihi mezar taşları fiyatları ile sevdiklerinizin anısı yaşatırken bütçenizi zorlamayacaksınız.

Sektörde lider konumdaki bir firma olarak ana ilkemiz disiplinli çalışma, kaliteli hizmet, dürüstlük ve tam zamanında çalışmaları teslim etmektir. Böylece memnuniyetinizi ön plana alarak çalışmalarımızı yürütüyoruz. Şirketimizdeki tüm iş arkadaşlarımız alanında sertifikalı ve gerekli eğitimleri almış deneyimli çalışanlardır.  Tarihi mezar yapımı için yıllardır kazandığımız deneyimi sizlere yansıtmayı amaç edinen bir şirketiz.

Normal ve Tarihi Mezar Taşı Üretimindeki Hizmetlerimiz

Tarihi mezar taşı üretiminde aslına benzeyecek şekilde Osmanlı ve Selçuklu tipi mezarlar yaparak size hizmet veriyoruz. Hem normal mezar yapımında hem de tarihi  mezar taşları yapımında tamire gerek kalmayacak şekilde hizmet sunuyoruz. Normal mezar taşlarını üretirken en ileri sistemleri kullanıyoruz. Normal mezarlarda kullanılan kilitleme sistemi ile mezardaki köşelerin kalınca bir mermerden yapılması ardından içini alıp yan bölümlerden gelecek olan mermerleri kilit sistemiyle birbirine bağlıyoruz.

Hizmetimiz ardından yıllarca yeni bir onarıma ihtiyaç duymazsınız. Alanında tecrübeli ekibimiz sizlere kaliteli hizmet götürerek memnuniyetiniz için çalışır. Sizlerde sevdiklerinizin anısını yaşatmak için tarih veya modern mezarlar yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tarihi Mezar Taşları ve Hayatımızdaki Önemi

Tarihi mezar taşları, Osmanlı döneminden bu yana milli kültürümüzün bir parçası olarak, üzerinde taş işçiliği, oyma desenler ve zamanın sembollerini barındıran o döneme ait izler taşıyarak sonraki nesillere bilgi veren, bir dönem yaşamış, vefat etmiş kişinin cansız bedeninin saklandığı mezarın üzerine yerleştirilmiş, ölen kişinin isminin, soy isminin, doğum tarihinin ve eşi ya da anne babasının bilgisinin yer aldığı taş olarak bilinir.

Tarihi mezar taşları günümüzdeki mezar taşlarına nazaran, daha sanatsal, üzerinde yazılı olan önemli bilgileri ile bir nevi tarih kitabı niteliğindedir. Bir kültür mirasımız olarak, tarihin tanıklarıdır. Bu nedenle korunması, bakımı ve kıymet verilmesi son derece hassas bir konudur. Firmamız tarihi mezar taşları olarak nitelenen mezar taşları için azami özen göstererek restorasyon işini üstlenmektedir. Titiz ve dikkatli çalışma prensibimizle tarihimize ışık tutan mezarların tarihi dokusu korunarak bakımı ve onarımı sağlanmaktadır.

Tarihi mezar taşları sadece Müslümanlarda değil Hristiyanlar ve Musevilerde de bulunmaktadır. Firma olarak her türlü tarihi mezar taşları bakım ve restorasyon  konusunda hizmet vermekteyiz. Tarihi mezar taşları fiyatları yapılacak bakım ve diğer işlem türlerine göre değişiklik göstermektedir.

Tarihi Mezar Taşları Neden Korunmalı?

Tarihi mezar taşları özellikle geçmiş zamanda yaşamış, halkın faydasına işler yapmış, daha sonra da sıkça ziyaret edilmek istenen, vefat etmiş kişilere aittir. Bu kişi bir padişah, bir sadrazam ya da bir din adamı olabilir. Geleneklerimizde önemli kişilere ait tarihi mezar taşları bayramlarda, arife günlerinde ya da turistik gezilerde ziyaret edilir. Dolayısıyla bu tarihi mezar taşlarını gelecek nesillere sağlıklı şekilde aktarmak için gerekli hassasiyeti göstermeliyiz.

Tarihi mezar taşları yapıldıkları dönemin, sosyal, ekonomik, kültürel, maddi ve manevi kıymetlerinin, yaşam biçimlerinin ve sanat anlayışının aynasıdır. Türk kültürüne ait süsleme sanatı, motif ve kompozisyon değerlerinin yansıtıldığı tarihi kanıtları olan tarihi mezar taşları tarih ve sosyoloji biliminin araştırma konusudur. Örneğin Osmanlı döneminde mimari alanda farklı bezemelerle taş işçiliği özellikle tarihi mezar taşları üzerinde çok kullanılmıştır. Batıda heykel gelişirken, Osmanlı döneminde mezar taşı kitabeleri ve taş işçiliği görülmektedir. Türk Kültüründe tarihi mezar taşları kadın ve erkek ayrımında şöyle uygulanmıştır; kadınlarda çiçekli desenler, erkeklerde başlık taşımaları.Kısacası, tarihi mezar taşları alanında tarihe ve kültürel mirasa değer veren firmamıza gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz. Tarihi mezar taşları fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.