Samimi ve Profesyonel Bir Yaklaşım
06105, İvedik-Ankara
Mermerciler Sitesi Yuva Mh, 3706. Sk. No:64/B
Çalışma Saatleri
P.tesi- C.tesi 9.00-18.00 (C.tesi 15.00)
Close
Mermerciler Sitesi Yuva Mh, 3706. Sk. No:64/B 06105, İvedik-Ankara
(0312) 396 02 21 mekanmezar@betamer.com

Mezar Taşı Yapımında Kullanılan Malzemeler ve İşçilik

Mezar Yapımı esnasında taşlar arasındaki bağlantıları birleştirilerek kullanılan metal ve kimyasal malzemeleri kullanırken yapılan işcilik çalışmaları mezar uygulamasının daha uzun ömürlü ve daha dayanıklı olmasını en büyük unsurudur.

Çelik Köşebent Profil: %60 çelik yapıya sahip kalın taşlar için çift, ince taşlar için tek dübel deliği bulunan 90 derece kıvrım alanına sahip köşe birleşimli bir malzemedir. Model seçimine göre 1-4 mm arasında kalınlıkta oluşmaktadır. Ara bağlantılar yapılırken  çelik köşebent sistemi yapıldıktan sonra polyester yapıştırıcı malzemesi de kullanılmaktadır. Mekan Mezar olarak polyester yapıştırıcı karışımı ile yapılan mezar modellerimiz daha uzun yıllar dayanmaktadır.

Polyester dolgu sistemi mezar parçalarını birleştirilirken yapılan işcilik dikkatli  ve özenli bir şekilde olmazsa en iyi malzemeyi kullanılsa bile dış açıdan bakıldığında bozuk bir görüntü oluşur. Hava şartlarıyla birlikte bu görünte renk değişimleri oluşur.

Mekan Mezar olarak dayanıklı ve sağlam mezar yapımına çok dikkat etmekteyiz bunun için ara bağlantı yerlerini taş rengine en yüksek oranda benzetmek için boşluksuz temiz görüntüye çok önem vermekteyiz.

Leave a Reply