Samimi ve Profesyonel Bir Yaklaşım
06105, İvedik-Ankara
Mermerciler Sitesi Yuva Mh, 3706. Sk. No:64/B
Çalışma Saatleri
P.tesi- C.tesi 9.00-18.00 (C.tesi 15.00)
Close
Mermerciler Sitesi Yuva Mh, 3706. Sk. No:64/B 06105, İvedik-Ankara
(0312) 396 02 21 mekanmezar@betamer.com

Granit Mezar

Granit, dünyanın, elmastan sonraki en sert taşı ve aynı zamanda en sert yapı malzemesidir. İçeriğinde çeşitli zengin kristal yapılı mineraller barındıran magmatik bir kütledir.Bu yüzden çizilmez, aşınmaz, kılcal çatlak içermez, asit ve diğer dış etkenlerden etkilenmez.

Mermer ise kireçtaşının ısı ve basınç etkisiyle yapısının bozulması ve daha sonra tekrar kristalleşmesi sonucu oluşan bir oluşumdur.

Ayrıca mermerin içinde gözle görülmeyecek kadar ince kılcal çatlaklar olaması çok yüksektir. Mermer zamanla doğal şartlardan ( yağmur, sıcaklık, basınç, don, güneş v.b) dolayı parlaklığını kaybeder, diğer etkenleride sayacak olursak ağaç yaprakları ve kuş dışkısını da sayabilir bu şartlarda mermer kırıla bilir hatta patlayabilir.

Mezarlıklarda gördüğünüz birçok mezar bu saydığımız nedenlerden dolayı patlamış veya kırılmıştır. Hiçbir mezarlıkta patlamış, kırılmış, parlaklığı solmuş, çizilmiş Granit Mezar görmeniz mümkün değildir.

Mermer mezarın bir diğer dezavantajı tekrar parlak hale getirmek için büyük maliyetler gerekebilir. Granit mezarda ise böyle bir durum yoktur, yıllarca pırıl pırıl yepyeni kalır.

Granit Mezar Özellikleri

  • Dünyanın en sert yapı malzemesidir.
  • İyi cila alır, yıllarca yeni yaptırılmış gibi gözükür.
  • Dayanıklı ve kalıcıdır.
  • Kılcal çatlak barındırmaz.
  • Çizilmez, aşınmaz, asit baz dış etkenler etkilemez.

Leave a Reply